02.06.2018

1. Obchodzimy 9. niedzielę zwykłą. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Ofiara zebrana w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny UŚl.

2. Dziś ks. Proboszcz Mirosław świętuje Srebrny Jubileusz Sakramentu Kapłaństwa. Msza św. w intencji ks. Jubilata o godz. 11. 30. Dziś po mszach przed kościołem ks. Proboszcz zaprasza parafian na poczęstunek jubileuszowym kołoczem.

3. Ze względu na uroczystości parafialne nie będzie dziś spotkania modlitewnego. Natomiast w najbliższą sobotę 9. 06 o godz. 19. 30 na terenie ogrodu parafialnego odbędzie się plenerowa nocna modlitwa w formie Koncertu Uwielbienia pod hasłem „Otwórzmy serca”. Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w naszym wspólnym dziękczynieniu Panu Bogu za łaski, którymi nas obdarza.

4. W najbliższy piątek obchodzić będziemy liturgiczną Uroczystość NSPJ. Na zakończenie Mszy św. odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Ks. Proboszcz i Wspólnota Żywego Różańca zapraszają w środę 20. 06 na jednodniową Pielgrzymkę do Trzebnicy i Wrocławia ze zwiedzaniem Panoramy Racławickiej. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

6. W przyszłą niedzielę 10. 06. odbędzie się nasz kolejny Parafialny Festyn Rodzinny „Hej – rodzina jest OK”. W programie: rozgrywki sportowe, występy dzieci i młodzieży, konkursy, koncerty, licytacje i inne atrakcje.
Prosimy utalentowanych cukierników o ofiarowanie ciast do kawiarenki, które już od soboty można składać w salce św. Stanisława przy Probostwie. Do ciasta prosimy dołączyć kartkę z nazwiskiem i nr telefonu. Autor najlepszego wypieku otrzyma pamiątkowy puchar. Można także ofiarować własnoręcznie upieczony chleb.
Jak co roku odbędzie się kiermasz literatury „Powieść za złotówkę”. Jeśli posiadamy zbędne powieści, można je przynieść na probostwo lub do kancelarii.
Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie „Mini mam talent” z cennymi nagrodami. Zapisy u katechetów lub bezpośrednio u księży.
Gdyby ktoś z parafian jeszcze zechciał wesprzeć nasz festyn finansowo lub fantami do zabawy loteryjnej prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub członkami Rady Parafialnej. Nagrodą główną loterii będzie wycieczka do Francji.
Gośćmi muzycznymi festynu będą: Jacek Kierok z Piekar Śląskich, autor śląskich przebojów oraz Gabi Gąsior z zespołem „Holy Noise”.