07.10.2018

1. Obchodzimy dziś 27. Niedzielę zwykłą. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Kolekta specjalna przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na przebudowę naszego kościoła. Zakończyliśmy 1. Etap remontu – wzmocnienie fundamentów kościoła i budowę konstrukcji nośnej przyszłego dachu. Niedługo zostaną zdemontowane konstrukcje na kościele. Obecnie musimy zabezpieczyć budynek przed zimą i oczyścić teren po budowie. Jeśli będzie taka możliwość zostanie też wykopany fundament pod dobudówkę przy zakrystii. W związku z tym znów będziemy się zwracać z prośbą o pomoc przy fizycznych pracach. Za wszelki wkład w remont kościoła serdeczne Bóg zapłać!

3. Dziś wieczorem o godz. 19. 00 zapraszamy na spotkania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

4. Jutro o godz. 19. 00 w lokalu Lari odbędzie się drugie spotkanie 4. edycji Kursu Alfa. Serdecznie zapraszamy

5. We wtorek o godz. 19. 00 zapraszamy na probostwo  na spotkanie starszych ministrantów.

6. Trwa październik – miesiąc Maryjny. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od niedzieli do piątku o godz. 17. 15. Grupy formujące się w naszej parafii zapraszamy do prowadzenia modlitw różańcowych. Plan posługi wywieszony jest w gablotce i dostępny na stronie parafialnej.

7. W sobotę przypada ostatni w tym roku dzień fatimski. W tym dniu nie będzie nabożeństwa o 16. 15. Zapraszamy na Wieczór Fatimski o godz. 19. 00 z modlitwą różańcową oraz procesją z figurą Matki Bożej. Prosimy górników o poniesienie feletronu, a wszystkich parafian o zabranie świec

8. W sobotę na godzinę 10.00 zapraszamy wszystkich chłopców, którzy pragną zostać ministrantami, a wszystkie dzieci zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożej.

9. W sobotę od 16. 00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. Pragniemy przypomnieć, że okazja do sakramentu pokuty jest także w naszej parafii 15 minut przed każdą mszą św. oprócz niedzielnej mszy o 11. 30.

10. Są jeszcze wolne intencje mszalne na ostatnie miesiące tego roku szczególnie na mszach porannych. Prosimy osoby zainteresowane odprawieniem mszy w różnych intencjach o kontakt z kancelarią parafialną. Przy okazji pragniemy poinformować, że po uszkodzeniu w czasie prac remontowych został przywrócony parafialny nr