08.07.2018

1. Obchodzimy dziś 14. Niedzielę zwykłą. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzebyparafii. Kolekta przyszłej niedzieli na remont katedry w Katowicach. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny plan Mszy św. Będą one odprawiane w tygodniu o godz. 18. 00, a w środy o godz. 8. 00.

W sobotę msza będzie o 17. 00, a w niedziele o 8. 00, 10. 00 i 18. 00.

3. Ze względu na prowadzone w kościele prace remontowe Msze św. w dzisiejszą i przyszłą niedzielę będą odprawiane przy ołtarzu polowym pod namiotem na placu przed probostwem. Msze św. w tygodniu będą odprawiane w kaplicy cmentarnej.

4. Są jeszcze wolne intencje w okresie wakacji w lipcu i sierpniu. Zachęcamy wiernych do zamawiania intencji w kancelarii parafialnej. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w środy od 8. 30 do 9. 30 oraz w poniedziałki i czwartki od 16. 30 do 17. 30.

5. W piątek 13. 07 przypada kolejny dzień fatimski. Nabożeństwo Różańcowe z procesją z figurą Matki Bożej o godz. 19. 00 w kaplicy cmentarnej. Górników prosimy o poniesienie figury, a wszystkich uczestników o zabranie świec.

6. W czasie wakacji zachęcamy parafian wyjeżdżających na urlopy, by nie zapominali o praktykach religijnych. Pamiętajmy o codziennej modlitwie, uczestnictwie w niedzielnej mszy, korzystaniu z sakramentu pokuty i przyjęciu komunii św. Zwracamy się do rodziców dzieci wyjeżdżających na obozy i kolonie, aby kierowali do organizatorów wypoczynku sformułowane na piśmie żądanie, aby dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych.

7. W sobotę od godz. 16. 00 cicha Adoracja Najśw. Sakramentu z okazją do spowiedzi w kaplicy cmentarnej.