09.09.2018

  1. Obchodzimy dziś 23. Niedzielę zwykłą. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śl. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  2. Kopertowa kolekta specjalna przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na przebudowę naszego kościoła. Przy okazji pragniemy poinformować, że nasza parafia otrzymała dofinansowanie projektu termomodernizacji kościoła z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.
  3. Witamy w naszej parafii ks. Waltera Wokorach z Ugandy, który gościł u nas dwa lata temu podczas Światowych Dni Młodzieży. Wygłosi on dziś do nas Słowo Boże. Po mszach świętych, przed kościołem w ramach akcji „Szkoła dla Ugandy”, której Walter jest koordynatorem, zostanie zebrana ofiara na rzecz edukacji ugandyjskich dzieci. W ich imieniu serdeczne Bóg zapłać!
  4. Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy o godz. 19. 00 na spotkania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.
  5. Jutro w poniedziałek 10. 09 o godz. 18. 00 zapraszamy na Mszę św. członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz członków grup działających w naszej parafii. Przedstawicielom grup wręczymy świece, które będą towarzyszyły im podczas tegorocznej formacji. Po mszy Spotkanie Rady Duszpasterskiej na probostwie.
  6. We wtorek o 19. 00 na probostwie odbędzie się pierwsze po wakacjach Spotkanie Formacyjne starszych ministrantów.
  7. W czwartek 13. 09 przypada kolejny dzień fatimski. Nabożeństwo Różańcowe z procesją z figurą Matki Bożej o godz. 19. 00. Górników prosimy o poniesienie figury, a wszystkich uczestników o zabranie świec.
  8. Od 1. 10. Rozpoczniemy w naszej parafii czwartą edycję Kursu Alfa. Spotkania będą się odbywały w lokalu Lari w poniedziałki o godz. 19. 00. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej.
  9. W przyszłą niedzielę o 14. 00 w katowickiej Archikatedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.
  10. W sobotę od 16. 00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi,