10.12.2017

 1. Przeżywamy dziś 2. Niedzielę Adwentu, czasu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Po mszach przed kościołem odbywa się zbiórka na pomoc kościołowi na wschodzie. Kopertowa kolekta specjalna przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontu naszego kościoła.
 2. W Adwencie zapraszamy na msze roratnie z udziałem dzieci szkolnych od poniedziałku do środy oraz w piątki o godz. 6. 30, a w czwartki w ramach mszy szkolnej o godz. 18. 00. W piątki o 18. 00 zapraszamy młodzież na msze roratnie, a w soboty o 8. 00 Roraty z kazaniem dla dorosłych parafian.
 3. W czwartek o 16. 45 spotkanie Dzieci Maryi, a w sobotę o godz. 10. 00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych i ministrantów.
 4. W sobotę o godz. 16. 00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.
 5. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce i zamieszczony na internetowej stronie parafialnej.
 6. Z tyłu kościoła Dzieci Maryi prowadzą kiermasz z lampionami i kartkami świątecznymi.
 7. Przed kościołem przy grocie Matki Bożej odbywa się kiermasz ze świątecznymi ciastkami, opłatkami oraz świecami Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prowadzi go młodzież przygotowująca się do udziału w ŚDM w 2019 r. Cały dochód z kiermaszu jest przeznaczony na dofinansowanie tego wyjazdu. Szacowany koszt pielgrzymki do Panamy dla 1. osoby to około 7 tyś zł. Prosimy was o wsparcie.
 8. Młodzież przygotowująca się do ŚDM w Panamie pragnie odwiedzić parafian z Kolędnikami. Rodziny pragnące w 2. dzień Świąt Bożego Narodzenia zaprosić kolędników do domu prosimy o zgłoszenie w zakrysti, kancelarii lub telefonicznie.
 9. We wtorek 12. 12 o godz. 19. 30 nasza parafia organizuje specjalny seans filmu „Sprawa Chrystusa”. Bilety w cenie 11 zł do nabycia w zakrystii.
 10. W okresie Adwentu zachęcamy wiernych do wzięcia udziału w Parafialnej Szlachetnej Paczce. Po mszach niedzielnych w salce św. Jacka można składać produkty spożywcze, chemię gospodarczą albo złożyć dar finansowy. Towary zostaną przeznaczone na potrzeby uboższych rodzin naszej naszej parafii
 11. Zachęcamy w Adwencie do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego i innych czasopism, które są dostępne na półce z tyłu kościoła.