11.03.2018

 1. Obchodzimy 4. Niedzielę Wielkiego Postu zwaną Niedzielą Radości /Laetare/. Dzisiejsza ofiara jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji. Kolekta specjalna przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont naszego kościoła
 2. Zakończyliśmy już etap gromadzenia dokumentacji remontu naszego kościoła i uzyskaliśmy pozwolenie na budowę z UM Mysłowice. Szczegółowe informacje na temat dotychczasowych prac można znaleźć na stronie parafii.
 3. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie o. Sylwestra Maćkiewicza ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów NMP. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotce oraz na stronie internetowej parafii.
 4. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w czwartki o 17. 30
  – Droga Krzyżowa dla wszystkich parafian w piątki o 17. 15
  Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
  – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17. 15
 5. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w Mysłowicach, która odbędzie się dnia 16. 03. Do wyboru są dwie trasy: Trasa św. Jana Chrzciciela (43 km), prowadząca przez wszystkie parafie naszego Dekanatu i Trasa Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda (32 km). Rozpoczynamy o godz. 20.00 Mszą Świętą w Kościele Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku.
 6. W sobotę 17. 03 przypada dzień poświęcony św. Jackowi. Nabożeństwo ku jego czci odprawimy po mszy porannej. Dziś po Mszy św. można podejść do ministranta stojącego z tyłu kościoła w stroju naszego patrona i na kartce wpisać intencje i prośby modlitewne przez wstawiennictwo św. Jacka.
 7. Z tyłu kościoła Dzieci Maryi prowadzą kiermasz z kartkami świątecznymi. A przed kościołem młodzież przygotowująca się do ŚDM w Panamie prowadzi kiermasz z ozdobami wielkanocnymi oraz świecami Caritas – Paschalikami Wielkanocnymi.
 8. Parafia Nawiedzenia NMP w Brzezince zaprasza na Koncert Muzyki Pasyjnej w wykonaniu zespołu SOGNI D’ORO. Koncert odbędzie się dziś o godz. 18.00. W programie pasyjne utwory muzyki klasycznej. Zachęcamy do udziału.