14.01.2018

  1. Dziś świętujemy 2. niedzielę zwykłą obchodzoną jako Światowy Dzień migranta i uchodźcy. Także w tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Ekumeniczny poświęcony modlitwie o jedność chrześcijan. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji. Kolekta specjalna przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby remontu naszego kościoła. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!
  2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy jest zamieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii. Przypominamy, że w okresie kolędowym. Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o godz. 8. 00. Istnieje możliwość zamówienia kolędy dodatkowej na niedzielę 21. 01. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
  3. Są jeszcze wolne intencje w styczniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. W okresie kolędowym kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano w poniedziałki, środy i piątki od 8. 30 do 9. 30
  4. Dziś o godz. 17. 30 zapraszamy do salki św. Jacka na kolejne spotkanie Oazy dorosłych.
  5. W środę 17. 01 przypada dzień poświęcony św. Jackowi. Nabożeństwo ku jego czci odprawimy po mszy porannej. Dziś po Mszy św. można podejść do ministranta stojącego z tyłu kościoła w stroju naszego patrona i na kartce wpisać intencje i prośby modlitewne przez wstawiennictwo św. Jacka.
  6. Zachęcamy do udziału w wycieczce do Pragi i Paryża organizowanej przez panią katechetkę Aleksandrę w terminie od 24 – 30. 06. Mogą w niej uczestniczyć całe rodziny lub same dzieci, którym zostanie zapewniona opieka osoby dorosłej. Informacje i plan wycieczki znajduje się w gablotce i zakrystii oraz na parafialnej stronie internetowej.
  7. W dniu 23 stycznia (wtorek), o godzinie 19. 30 w OH Kinie, dla naszej parafii zostanie zorganizowany kolejny seans filmowy. Tym razem będzie to film pt. Ignacy Loyola (wersja z lektorem). Film jest dozwolony dla widzów od 15 lat. Bilety są do nabycia w zakrystii w promocyjnej cenie 11 zł.
  8. W sobotę o godz. 16. 00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.