16.06.2019

  1. Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Dzisiejsza kopertowa kolekta specjalna jest przeznaczona na potrzeby przebudowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. Dziś w naszej parafii odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Wieczorem o godz. 19. 00 zapraszamy na kolejną modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

 

  1. W poniedziałek 17. 06 przypada kolejny dzień poświęcony św. Jackowi. Nabożeństwo ku jego czci odprawimy po mszy porannej sprawowanej w intencji darczyńców przebudowy naszego kościoła. Dziś po Mszy św. można podejść do ministranta stojącego z tyłu kościoła w stroju naszego patrona i na kartce wpisać intencje modlitewne przez wstawiennictwo św. Jacka.

 

  1. W środę 18. 06 kończy się rok szkolny. Msza dziękczynna z tej okazji, na którą zapraszamy dzieci z rodzicami, nauczycieli i pracowników Oświaty, zostanie odprawiona o godz. 9. 30

 

  1. W czwartek 20. 06 przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po mszy o godz. 10. 00 /nie będzie mszy o 11.30/. Procesja prowadzić będzie ulicami: Sienkiewicza, Wybickiego i Graniczną. Hasła do ołtarzy są do odebrania w zakrystii. Prosimy rodziny i sąsiadów o przygotowanie ołtarzy w wyznaczonych miejscach. Zapraszamy do udziału w procesji dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów, osoby w strojach ludowych i wszystkich parafian.

 

  1. W sobotę od 16. 00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

 

  1. Za nami kolejny Parafialny Festyn Rodzinny „Hej – rodzina jest OK”, organizowany we współpracy z Radami dzielnic Morgi i Larysz. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim sponsorom, ofiarodawcom fantów, a szczególnie tym parafianom, którzy zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego festynu. Serdeczne Bóg zapłać!