16.12.2018

  1. Dziś 3. Niedziela Adwentu – Gaudete czyli Niedziela Radości. Dzisiejsza kopertowa kolekta specjalna jest przeznaczona na przebudowę naszego kościoła. W ubiegłą niedzielę przed kościołem odbyła się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przekazaliśmy na ten cel 1330 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. W ostatnim tygodniu Adwentu zapraszamy na msze roratnie z udziałem dzieci szkolnych od poniedziałku do środy oraz w piątki o godz. 6. 30, a w czwartki w ramach mszy szkolnej o godz. 18. 00. W piątek o 18. 00 zapraszamy młodzież na mszę roratnią, a w sobotę o 8. 00 Roraty z kazaniem dla dorosłych parafian.

 

  1. W przyszły poniedziałek wypada Wigilia. Pamiętajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt Bożego Narodzenia. Okazja do Sakramentu Pokuty w naszej parafii w tym tygodniu będzie od poniedziałku do piątku od 19. 00 do 20. 00, a w sobotę od 16. 00 do 17. 00. Dzieci szkolne zapraszamy do Sakramentu pokuty w czwartek od 17. 00. W przyszłą niedzielę okazja do spowiedzi będzie od 15. 00 do 18. 00, a w wigilijny poniedziałek od 8. 00 do 15. 00.

 

  1. W dniach 21. i 22. grudnia w kościołach naszego dekanatu odbędzie się Noc Konfesjonałów. W piątek w kościele na Kosztowach, a w sobotę na Bończyku. Początek o godz. 20. 00 zakończenie około 24. 00. Zachęcamy parafian do skorzystania z tej okazji do spowiedzi.

 

  1. W niedzielę 30. 12 przypada Święto św. Rodziny. W tym dniu o godz. 10.00 odprawimy specjalną Mszę św. w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzili „okrągłe” jubileusze 5, 10, 15 i więcej lat. W czasie tej mszy odnowią przysięgę małżeńską. Prosimy małżeństwa chętne do udziału w tej Uroczystości o zapisanie się w zakrystii.

 

  1. Jutro 17. 12 przypada kolejny dzień poświęcony św. Jackowi. Nabożeństwo ku czci naszego patrona z ucałowaniem relikwii odprawimy po mszy wieczornej. Dziś po Mszy św. z tyłu kościoła u ministranta ubranego w strój naszego patrona można wpisać intencje modlitewne przez wstawiennictwo św. Jacka.

 

  1. W sobotę od godz. 8. 00 odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i osłabionych wiekiem parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

  1. Z tyłu kościoła Dzieci Maryi prowadzą kiermasz z lampionami i kartkami świątecznymi.

 

  1. U młodzieży można już nabywać ciastka świąteczne, opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom małe po 5 zł, a duże po 10 zł.

 

  1. Już w styczniu w Panamie odbędą się kolejne ŚDM, w których uczestniczyć będzie młodzież z naszej parafii. Koszt wyjazdu jednej osoby wynosi ok 8000 zł. Dziś będzie można wesprzeć pielgrzymów przez nabycie za dowolną ofiarę płyty-cegiełki z filmem pt. „Światowe Dni Młodzieży Oczami Wolontariusza” opowiadającym o tym, co działo się podczas ŚDM 2016 w naszym mieście. Na płycie można znaleźć także dodatkowe niepublikowane dotąd materiały np. koncert w Parku Słupna w ramach Festiwalu Młodych.