17.03.2019

 

  1. Obchodzimy dziś 2. Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza kopertowa kolekta specjalna jest przeznaczona na potrzeby przebudowy naszego kościoła. Przed kościołami w Polsce odbywa się dziś zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. Zapraszamy dziś o godz. 19. 00 do naszego kościoła na modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

 

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa:

– Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w czwartki o 17. 30

– Droga Krzyżowa dla wszystkich parafian w piątki o 17. 15 /Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii/

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17. 15 /Nauki pasyjne będzie głosił ks. dk Jakub Gojny z Kosztów/.

 

  1. Rozpoczęły się zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w Mysłowicach, która odbędzie się dnia 5. 04. Rozpocznie się Mszą Św. o godz. 20. 00 w Kościele Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku. Szczegóły na stronie EDK Mysłowice.

 

  1. W sobotę od 16. 00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

 

  1. W tym tygodniu swoje urodziny będzie obchodził ks. Sebastian. Msza św. w jego intencji w dniu urodzin w sobotę o godz. 8. 00 oraz w przyszłą niedzielę o 11. 30. Zachęcamy do modlitwy w intencji solenizanta.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii członków Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”. Podczas mszy będziemy mogli wysłuchać świadectw o trwaniu w wierności przysiędze małżeńskiej, zapoznać się z działalnością i porozmawiać z osobami ze tej wspólnoty.

 

  1. Z tyłu kościoła u ministrantów są do nabycia świece Caritas – Paschaliki Wielkanocne.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej Gościa Niedzielnego, Opoki i innych czasopism dostępnych na półce z tyłu kościoła.