18.02.2018

  1. Obchodzimy 1. Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna wielkopostna. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać! Po mszy przed kościołami zostanie zebrana ofiara na fundusz misyjny „Ad Gentes”. Kolekta specjalna przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont naszego kościoła.
  2. Dziś obchodzimy tzw. Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do podjęcia wielkopostnych postanowień trzeźwości i abstynencji i danie świadectwa o tym przez wpis do Księgi Trzeźwości. Parafialna księga trzeźwości jest dostępna przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego.
  3. Zapraszamy dziś o godz. 19. 00 do naszego kościoła na modlitwę uwielbienia. W trakcie najbliższych 12. wieczornych spotkań niedzielnych przeżywać będziemy w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary, skierowane do wszystkich dorosłych parafian. Rozpocznie się ono modlitwą uwielbienia /ok. 45 min./, a następnie wysłuchamy konferencji, którą będą wygłaszać zaproszeni goście. Na zakończenie spotkania w małych grupkach będzie możliwość dzielenia się Słowem Bożym i pogłębienia życia duchowego. Sesje Seminarium będą się kończyły o godzinie 21.00. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału.
  4. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w czwartki o 17. 30 Droga Krzyżowa dla wszystkich parafian w piątki o 17. 15 Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17. 15 Kazania pasyjne w tym roku wygłosi ks. Marcin Ledwoń, wikary z Wesołej.
  5. W sobotę o godz. 16. 00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.
  6. W okresie Wielkiego Postu pragniemy też pobudzić naszą wrażliwość na potrzeby misyjne. Dlatego zapraszamy parafian do włączenia się w akcję: „Szkoła dla Ugandy – bo jak nie my, to kto?”. Akcja ma na celu umożliwienie pójścia do szkoły 13. ugandyjskim dzieciom, które bez naszej pomocy finansowej nie mają szans na podjęcie nauki. Dzieci te są podopiecznymi jednego z kapłanów, który gościł w naszej parafii podczas ŚDM w 2016 r.” W przyszłą niedzielę po każdej mszy będzie krótka kilkuminutowa prezentacja przybliżająca ten temat. Zapraszamy też do obejrzenia gazetki z tyłu kościoła ukazującej problemy afrykańskich dzieci.