2.06.2019

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji – na prace związane z odnowieniem Kurii i Katedry. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

2. Dziś wieczorem o godz. 19. 00 zapraszamy na kolejną modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

3. We wtorek o godz. 19. 00 zapraszamy na probostwo na robocze spotkanie przed Festynem Parafialnym członków Rady Duszpasterskiej oraz osoby zaangażowane w przygotowanie festynu.

4. W tym tygodniu przypada 1. czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po mszy porannej nabożeństwo w intencji powołań, a w piątek nabożeństwo do NSPJ.

5. W czwartek od godz. 17. 00 zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowej do miesięcznej spowiedzi, a o 18. 00 msza szkolna z udziałem dzieci.

6. W piątek od 17. 30 okazja do spowiedzi dla młodzieży z klas 8, gimnazjum, szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej. O godz. 18. 00 ostatnia przed wakacjami msza św. w intencji młodzieży.

7. W sobotę od 16. 00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

8. Informujemy, że w czwartek 20. 06 przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po mszy o godz. 10. 00. Prowadzić będzie ulicami: Sienkiewicza, Wybickiego i Graniczną. Prosimy rodziny o przygotowanie ołtarzy /hasła do odebrania w zakrystii/

9. W dniach 8-9. 06. przeżywać będziemy Parafialne Radosne Zielone Święta. W sobotę w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha św. o godz. 20. 00 spotkamy się w kościele na Modlitwie o wylanie darów Ducha św.

A w niedzielę po południu odbędzie się kolejny Parafialny Festyn Rodzinny „Hej – rodzina jest OK”, organizowany we współpracy z Radami dzielnic Morgi i Larysz. W programie jak zawsze wiele atrakcji. Będzie mała gastronomia i kawiarenka. Prosimy utalentowanych cukierników o ofiarowanie ciast do kawiarenki /należy dołączyć nazwisko i nr telefonu, bo autor najlepszego wypieku otrzyma pamiątkowy puchar/. Jeśli posiadamy przeczytane powieści, można je przynieść na probostwo lub do kancelarii. Dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu „Mini mam talent” z nagrodami. Zapisy u katechetów lub u księży do końca maja. Gdyby ktoś z parafian zechciał wesprzeć nasz festyn finansowo lub fantami do zabawy loteryjnej prosimy o kontakt z księżmi lub członkami Rady Parafialnej.

Gośćmi muzycznymi festynu będą: „Happy Big Band”, związana ze wspólnotą Dobrego Pasterza Justna Segiec z Zespołem Sega Aco, Zespół „Maszkiety” oraz „Egzotyczny Kwintet”.