21.04.2019

  1. Dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Kościół na całym świecie raduje się przeżywaniem największej radości Paschalnej. Jezus żyje! Alleluja! W ubiegłą niedzielę na poyrzeby przebudowy kościoła zebraliśmy 14160 zł. Za wszystkie ofiary Bóg zapłać! Serdecznie zapraszamy dziś o godzinie 15. 00 na uroczyste Nieszpory Świąteczne, które kończą obchody Triduum Paschalnego.

 

  1. Jutro w 2. dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę. Zebrana kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

 

  1. Kolejne 7 dni po Niedzieli Zmartwychwstania noszą nazwę Oktawy Wielkanocy. Te dni są uroczystościami liturgicznymi, dlatego w piątek wielkanocny wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje. Kancelaria parafialna będzie czynna od środy w zwykłych godzinach.

 

  1. We wtorek podczas Mszy św. o godz. 18. 00 ks. Bp Grzegorz Olszowski udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.

 

  1. W czwartek o godz. 19. 00 na Probostwie odbędzie się Świąteczne Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W najbliższą sobotę 27. 04 o godz. 10. 00 w parafii św. Krzyża odbędzie się Konwent Wielkanocny – dzień wspólnej modlitwy kapłanów naszego dekanatu mysłowickiego.

 

  1. Za tydzień obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Kolekta tzw. Białej Niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezjalnej Caritas. W tym dniu odbędzie się także liczenie wiernych obecnych na Mszach św.

 

  1. W czwartek 25. 04 odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Zużyte sprzęty można składać do godz. 13 na parkingu cmentarnym obok blaszanego garażu. Dochód z akcji jest przeznaczony na cele misyjne.

 

  1. Chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach pragnie serdecznie zaprosić na II Metropolitalny Festiwal Chóralny pod patronatem Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca. Wystąpią: Chór UE w Katowicach, Chór z Saint-Etienne we Francji, Gliwicka Orkiestra Kameralna oraz soliści. Wykonają Mszę h-moll Jana Sebastiana Bacha. Bliższe informacje na plakacie w gablotce

 

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy parafianom i gościom pogody ducha, zdrowia

i radości płynącej od Zmartwychwstałego Chrystusa. Niech Dobra Nowina prowadzi Was przez życie, a czas Świąt będzie wypełniony Bożą obecnością i łaską. Niech Zmartwychwstanie Pańskie da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością, nadzieją i optymizmem patrzeć w przyszłość.