23.12.2018

1. Obchodzimy 4. Niedzielę Adwentu. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Przed tygodniem podczas kolekty na przebudowę kościoła zabraliśmy  11 950 zł. Za wszystkie ofiary na ten cel, także dokonywane przelewem oraz składane podczas Odwiedzin Duszpasterskich serdeczne Bóg zapłać!

2. Jutro Wigilia. Okazja do Sakramentu Pokuty będzie jeszcze dziś od 15. 00 do 18. 00,  a w wigilijny poniedziałek od 8. 00 do 15. 00. Przypominamy, że w Wigilię zasadniczo nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale tradycyjnie zachęcamy do jej zachowania.

3. Zapraszamy na Uroczystą Pasterkę o północy, którą poprzedzi „Jutrznia – Nabożeństwo Oczekiwania”. Koncert Świąteczny, który przygotowała młodzież i zespół „Lux” rozpocznie się o godz. 23. 15. Program koncertu zostanie powtórzony na Wspólnym Kolędowaniu  w „Święta Trzech Króli” – 6. 01 o godz. 19. 30. Kolekta zebrana podczas Pasterki jest tradycyjnie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

4. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego zachowamy porządek niedzielny Mszy św. nie będzie tylko Mszy św. o godzinie 18. 00. Zapraszamy wiernych na Uroczyste Nieszpory Kolędowe o godzinie 15. 00.

5. W drugi dzień Świąt przypada wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.

6. W 2. Święto o godz. 11. 00 zapraszamy tradycyjnie wszystkie dzieci na kolędowanie

z Aniołami, Królami i Pasterzami. Jak co roku w tym dniu młodzież chce odwiedzić parafian z Kolędnikami. Rodziny pragnące w 2. Święto zaprosić ich do swego domu prosimy o zgłoszenie u młodzieży z tyłu kościoła. Początek kolędowania o godz. 14. 00

7. W czwartek przypada Święto św. Jana Ewangelisty. Zapraszamy o godz. 8. 00 na mszę  z poświęceniem wina ku czci św. Jana

8. W piątek Święto św. Młodzianków – Męczenników. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz matki w stanie błogosławionym na Mszę św. o godz. 8. 00, podczas której udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.

9. W niedzielę 30. 12 przypada Święto św. Rodziny. W tym dniu o godz. 10.00 odprawimy specjalną Mszę św. w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzili „okrągłe” jubileusze 5, 10, 15 i więcej lat. W czasie tej mszy odnowią przysięgę małżeńską. Prosimy małżeństwa chętne do udziału w tej Uroczystości o zapisanie się w zakrystii.

10. Z tyłu kościoła u młodzieży można jeszcze nabywać ciastka świąteczne, opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom małe po 5 zł, a duże po 10 zł. Można wesprzeć też pielgrzymów do Panamy przez nabycie płyty-cegiełki z filmem pt. „Światowe Dni Młodzieży Oczami Wolontariusza” opowiadającym o tym, co działo się podczas ŚDM 2016 w naszym mieście. Na płycie można znaleźć także dodatkowe niepublikowane dotąd materiały np. koncert w Parku Słupna w ramach Festiwalu Młodych.