24.12.2017

 1. Obchodzimy 4. Niedzielę Adwentu. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii.
 2. Dziś przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie dzisiaj mszy wieczornej o 18. 00. Przypominamy, że w Wigilię nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zadbajmy jednak o uroczysty sposób spędzenia tego dnia.
 3. Zapraszamy na Uroczystą Pasterkę o północy, którą poprzedzi „Jutrznia – Nabożeństwo Oczekiwania”. Rozpocznie się ono o godz. 23. 15. Koncert Świąteczny przygotowała młodzież i zespół „Lux”. Program koncertu zostanie powtórzony na Wspólnym Kolędowaniu w wigilię „Święta Trzech Króli” – 5. 01 o godz. 19. 30. Kolekta zebrana podczas Pasterki jest tradycyjnie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 4. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego zachowamy porządek niedzielny Mszy św. nie będzie tylko Mszy św. o godzinie 18. 00. Zapraszamy wiernych na Uroczyste Nieszpory Kolędowe o godzinie 15. 00.
 5. W drugi dzień Świąt przypada wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. będą odprawiane jak w niedzielę. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na potrzeby Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego.
 6. W 2. Święto o godz. 9. 00 zapraszamy tradycyjnie wszystkie dzieci na kolędowanie z Aniołami, Królami i Pasterzami.
 7. W środę przypada Święto św. Jana Ewangelisty. Zapraszamy o godz. 8. 00 na mszę z poświęceniem wina ku czci św. Jana
 8. W czwartek Święto św. Młodzianków – Męczenników. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz matki w stanie błogosławionym na Mszę św. o godz. 8. 00, podczas której udzielimy im specjalnego błogosławieństwa.
 9. W przyszłą niedzielę wypada Sylwester, ostatni dzień Starego Roku. O godzinie 16. 00 odprawimy wieczorną uroczystą Mszę św. dziękczynną za łaski otrzymane w roku 2017.
 10. Przed kościołem przy grocie Matki Bożej odbywa się kiermasz ze świątecznymi ciastkami, opłatkami oraz świecami Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, niech nie zabraknie na naszych stołach tego znaku solidarności z samotnymi dziećmi. Kiermasz prowadzi młodzież przygotowująca się do ŚDM w 2019 r.
 11. Jak co roku młodzież chce odwiedzić parafian z nowym programem Kolędników. Rodziny pragnące w 2. dzień Świąt Bożego Narodzenia zaprosić ich do swego domu prosimy o zgłoszenie w zakrysti, kancelarii lub telefonicznie. Początek o godz. 14. 00
 12. W przyszłą niedzielę 31. 12 przypada Święto św. Rodziny. W tym dniu o godz. 11.30 odprawimy specjalną Mszę św. w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzili „okrągłe” jubileusze 5, 10, 15 i więcej lat. W czasie tej mszy odnowią oni przysięgi małżeńskie. Prosimy małżeństwa chętne do udziału w tej Uroczystości o zapisanie się w zakrystii.