27.05.2018

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Przed tygodniem na kolektę specjalną zebrano w kościele 12080 zł. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać.

2. Dziś w Piekarach Śl. odbywa się Pielgrzymka mężczyzn do Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej. Polecajmy pielgrzymów w naszej modlitwie.

3. Zapraszamy dziś o godz. 19. 00 na kolejne spotkanie modlitewne przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez wspólnotę Ziarno Gorczycy.

4. W czwartek kończy się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie pół godziny przed mszą wieczorną.

5. Dziś o godz. 16. 30 w salce św. Jacka odbędzie się kolejne spotkanie Oazy Dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

6. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza 20. 06 na Pielgrzymkę autokarową do Trzebnicy i Wrocławia. Koszt 70 zł. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

7. W czwartek 31. maja przypada Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami Graniczną, Cichą, Laryską i Sienkiewicza. Prosimy mieszkańców o udekorowanie okien na trasie procesji i pomoc w przygotowaniu ołtarzy w wyznaczonych miejscach. Hasła do ołtarzy są do odebrania w zakrystii

8. W tym tygodniu wypada pierwszy tydzień miesiąca czerwca:
– w piątek po mszy porannej nabożeństwo do NSPJ
– w sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

9. W związku z zakończeniem roku szkolnego spowiedź dzieci w tym miesiącu będzie w czwartek 21. 06. W piątek o 18. 30 zapraszamy do spowiedzi młodzież, a o godz. 19. 00 Msza św. w intencji młodzieży.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 16. 00 odprawimy dodatkową Mszę św. w intencji dzieci przyjmujących chrzest św. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 18. 00

11. W przyszłą niedzielę ks. Proboszcz Mirosław obchodzić będzie Srebrny Jubileusz sakramentu kapłaństwa. Msza św. w intencji ks. Proboszcza zostanie odprawiona o godz. 11. 30

12. W sobotę 9. 06 na terenie ogrodu parafialnego odbędzie się plenerowy nocny koncert pod hasłem „Otwórzmy serca”. Koncert wpisuje się w obchody 150 – lecia powstania Dekanatu Mysłowice. W niedzielę 10. 06. rozpocznie się nasz kolejny Parafialny Festyn Rodzinny „Hej – rodzina jest OK”. W programie przewidziano: rozgrywki sportowe, występy dzieci i młodzieży, konkursy, koncerty, licytacje i inne atrakcje.