28.10.2018

1. Obchodzimy dziś 30. Niedzielę zwykłą. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

2. Dziś wieczorem o godz. 19. 00 zapraszamy na spotkania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

3. Jutro o godz. 19. 00 w lokalu Lari odbędzie się kolejne spotkanie 4. edycji Kursu Alfa. Serdecznie zapraszamy.

4. Kończy się październik. Na ostatnie nabożeństwa różańcowe zapraszamy

do środy o godz. 17. 15.

5. W czwartek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu msze będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 14. 30 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych. Rozpoczniemy je modlitwą w kościele, a następnie udamy się z procesją na cmentarz. Zalecki za zmarłych można składać w zakrystii oraz na cmentarzu. Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych będzie odmawiana przez oktawę Uroczystości pół godziny przed wieczorną Mszą św.

6. 1. i 2. listopada można zyskać odpust zupełny za zmarłych przez: spowiedź i przyjęcie komunii świętej, wolność od przywiązania do grzechu, odmówienie Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolnej modlitwy w intencji papieża. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można zyskać także do 8. 11. przez nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w piątek po mszy porannej nabożeństwo do NSPJ,

– w sobotę od godz. 9. 00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

8. Ze względu na czwartkową Uroczystość zapraszamy dzieci do miesięcznej spowiedzi w środę 31. 10 od godz. 17.00.

9. W sobotę o godzinie 10.00 zapraszamy wszystkich chłopców, którzy pragną zostać ministrantami, a dzieci na spotkanie Oazy Dzieci Bożych.

10. W sobotę od 16. 00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 16. 00 Msza św. chrzcielna. Katecheza dla rodziców

i chrzestnych w sobotę o godz. 18. 00