3.03.2019

  1. Obchodzimy 8. Niedzielę zwykłą. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. Przed Wielkim Postem odprawiane jest 40. godzinne nabożeństwo eucharystyczne. Cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po mszach porannych dziś, w poniedziałek i wtorek, a zakończy się przed mszą wieczorną. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed mszą św. oraz w soboty od godz. 16. 00

 

  1. Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy o godz. 19. 00 do naszego kościoła na modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

 

  1. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o 8.00, 16.30 i 18. 00.

 

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa:

– Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w czwartki o 17. 30

– Droga Krzyżowa dla wszystkich parafian w piątki o 17. 15 /Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii/

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17. 15 /Nauki pasyjne będzie głosił ks. dk Jakub Gojny z Kosztów/.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po mszy porannej nabożeństwo w intencji powołań.

 

  1. Pierwszy Piątek Wielkiego Postu to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin oraz osób duchownych żyjących niemoralnie, które sieją zgorszenie, a także za ludzi, których te gorszące czyny głęboko ranią

 

  1. W sobotę od 16. 00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

 

  1. Za tydzień 1. Niedziela Wielkiego Postu, która jest obchodzona jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia wielkopostnych postanowień trzeźwości i abstynencji. Parafialna księga trzeźwości będzie wyłożona przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego. Kolekta przyszłej niedzieli to tzw. jałmużna postna.

 

  1. W dniach 24 – 26. 05. parafia organizuje dla wszystkich chętnych wycieczkę do Lwowa na Ukrainie. Wymagane jest posiadanie paszportu. Koszt 480 zł /zaliczka 200 zł/. Bliższe informacje na stronie parafii. Zapisy w zakrystii lub u ks. Proboszcza.