30.09.2018

1. Obchodzimy dziś 26. Niedzielę zwykłą. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Przed tygodniem w parafii na Bończyku została odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 150. rocznicy powstania Dekanatu Mysłowice. W imieniu ks. Dziekana pragniemy serdecznie podziękować wszystkim parafianom, którzy byli obecni na Uroczystości, a szczególnie tym, którzy zaangażowali się w jej przygotowanie.

3. Dziś wieczorem o godz. 19. 00 zapraszamy na spotkania modlitewne przed Najświętszym Sakramentem prowadzone przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

4. Od 1. 10. rozpoczniemy w naszej parafii czwartą edycję Kursu Alfa. Spotkania będą się odbywały w lokalu Lari w poniedziałki o godz. 19. 00. Szczegółowe informacje na parafialnej stronie internetowej.

5. W poniedziałek rozpocznie się październik – miesiąc Maryjny. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od niedzieli do piątku o godz. 17. 15, a w soboty o godz. 16. 15. Grupy formujące się w naszej parafii zapraszamy do prowadzenia modlitw różańcowych. Plan posługi wywieszony jest w gablotce i dostępny na stronie parafialnej.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy tydzień miesiąca października:

– w czwartek po mszy porannej nabożeństwo w intencji powołań

– w piątek po mszy porannej nabożeństwo do NSPJ

– w sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. Zapraszamy dzieci do miesięcznej spowiedzi w czwartek od godz. 17. 00, a o godz. 18. 00 na mszę szkolną z poświęceniem różańców dzieciom komunijnym.

8. W piątek o godz. 18. 00 msza w intencji młodzieży. Okazja do sakramentu pokuty dla młodzieży od godz. 17. 30.

9.W sobotę na godzinę 10.00 zapraszamy wszystkich chłopców, którzy pragną zostać ministrantami, a wszystkie dzieci zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożej.

10.W sobotę 6. 10 o godz. 10. 30 w katedrze katowickiej rozpocznie się Archidiecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i innych wspólnot maryjnych, Zachęcamy do udziału.

11. W sobotę od 16. 00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. Pragniemy przypomnieć, że okazja do sakramentu pokuty jest także w naszej parafii 15 minut przed każdą mszą św. oprócz niedzielnej mszy o 11. 30.

12. W przyszłą niedzielę o 16. 00 dodatkowa Msza św. chrzcielna. Rodziców i chrzestnych planujących chrzest dziecka w tym miesiącu zapraszamy na katechezę w sobotę o godz. 18. 00.

13. Uczniów klas 3 gimnazjum, którzy pragną w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przygotowania, które znaleźć można na naszej stronie internetowej.