30.12.2018

1. Obchodzimy dziś Święto Św. Rodziny Jezusa, Józefa i Maryi. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

2. Jutro przypada Sylwester – ostatni dzień roku. O godz. 17. 00 odprawimy wieczorną uroczystą Mszę św. dziękczynną za łaski otrzymane w roku 2018.

3. We wtorek 1. stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Noworoczna kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy tydzień miesiąca stycznia. W czwartek po mszy porannej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Kolekta Uroczystości będzie przeznaczona na potrzeby misji. W Święto Trzech Króli 6. 01 o godz. 19. 30 odbędzie się w naszym kościele Kolędowy Koncert Świąteczny. Wystąpi Zespół LUX z programem przygotowanym na Jutrznię przed Pasterką. Nie zabraknie także wspólnego kolędowania. Serdecznie zapraszamy.

5. 6. 01 obchodzić będziemy także „Dies Episcopi” czyli kolejną rocznicę święceń biskupich ks. Abpa Wiktora Skworca oraz ks. Biskupów Marka i Adama. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Pasterzach.

6. Od 2. 01 wznowimy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy jest zamieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii. Przypominamy, że w okresie kolędowym Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o godz. 8. 00. Istnieje możliwość zamówienia kolędy dodatkowej na piątek 18. 01. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.

7. Są jeszcze wolne intencje szczególnie w styczniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. W okresie kolędowym kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano w poniedziałki, środy i piątki od 8. 30 do 9. 30

8. W sobotę o 16. 00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.