31.12.2017

  1.  Obchodzimy dziś Święto Św. Rodziny Jezusa, Józefa i Maryi i zarazem ostatni dzień roku. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. W ostatnim dniu roku o godz. 16. 00 odprawimy wieczorną uroczystą Mszę św. dziękczynną za łaski otrzymane w roku 2017.
  2. Jutro 1. stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, 1. dzień Nowego Roku. Jutrzejsza kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca stycznia. W czwartek po Mszy porannej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W wieczór poprzedzający Święto Trzech Króli czyli w piątek 5. 01 o godz. 19. 30 odbędzie się w naszym kościele Kolędowy Koncert Świąteczny. Wystąpi Zespół LUX z programem przygotowanym na Jutrznię przed Pasterką. Nie zabraknie także wspólnego kolędowania. Serdecznie zapraszamy.
  5. W sobotę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto nakazane, a więc jesteśmy zobowiązani w sumieniu do udziału w Eucharystii. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym, oprócz mszy wieczornej, którą odprawimy już w liturgii niedzieli o godz. 17. 00. Kolekta Uroczystości będzie przeznaczona na potrzeby misji.
  6. W sobotę obchodzić będziemy także Dies Episcopi, czyli kolejną rocznicę święceń biskupich ks. Abpa Wiktora Skworca oraz rocznicę Święceń ks. Biskupów Marka i Adama. Pamiętajmy w modlitwie o naszych Pasterzach.
  7. Od 2. 01 wznowimy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy jest zamieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii. Przypominamy, że w okresie kolędowym Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o godz. 8. 00. Istnieje możliwość zamówienia kolędy dodatkowej na niedzielę 21. 01. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
  8. Są jeszcze wolne intencje szczególnie w styczniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. W okresie kolędowym kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano w poniedziałki, środy i piątki od 8. 30 do 9. 30
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 16. 00 dodatkowa Msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę 6. 01 o godz. 18. 00 w salce św. Jacka.