5.05.2019

  1. Dziś 3. Niedziela Wielkanocna, tzw. Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym czasie zachęcamy wiernych do lektury Pisma św.Dzisiejsza Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby WŚSD w Katowicach.

 

  1. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Wśród nich jest także dk Jakub Gojny, który głosił nam kazania pasyjne oraz prowadził szkolne rekolekcje wielkopostne. Święcenia kapłańskie odbędą się w sobotę 11. 05 o godz. 11. 00w katowickiej Katedrze. Polecajmy kandydatów do święceń w naszych modlitwach.

 

  1. Dziś wieczorem o godz. 19. 00 zapraszamy na kolejną modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

 

  1. We wtorek o godz. 19. 00 zapraszamy starszych ministrantów na miesięczne spotkanie formacyjne na probostwo.

 

  1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie pół godziny przed mszą wieczorną. Serdecznie zachęcamy do modlitwy maryjnej wszystkich parafian.

 

  1. W czwartek od godz. 17. 00 zapraszamy wszystkie dzieci ze szkoły podstawowejdo miesięcznej spowiedzi, a o 18. 00 msza szkolna z udziałem dzieci

 

  1. W sobotę od 16. 00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

 

  1. W przyszłą niedzielę o godz. 11. 30 w naszej parafii przeżywać będziemy UroczystośćI Komunii św. Na nabożeństwo eucharystyczne prowadzone przez dzieci komunijne zapraszamy o godz. 16. 00. Sakrament pokuty dla dzieci komunijnych i ich rodzicóww piątek 10. 05 o godz. 16. 30

 

  1. W niedzielę 9. 06. odbędzie się kolejny Parafialny Festyn Rodzinny „Hej – rodzina jest OK”, organizowany we współpracy z Radami dzielnic Morgi i Larysz. W programie przewidziano: rozgrywki sportowe, występy dzieci i młodzieży, konkursy, koncerty, licytacje i inne atrakcje. Prosimy utalentowanych cukierników o ofiarowanie ciast do kawiarenki. Do ciasta należy dołączyć nazwisko i nr telefonu. Autor najlepszego wypieku otrzyma pamiątkowy puchar. Jak co roku odbędzie się kiermasz książek „Powieść za złotówkę”. Jeśli posiadamy zbędne przeczytane powieści, można je przynieść na probostwo lub do kancelarii. Dzieci i młodzież zapraszamy do zaprezentowania się w konkursie „Mini mam talent”. Na laureatów czekają nagrody. Zapisy u katechetów lub bezpośrednio u księży do końca maja. Gdyby ktoś z parafian zechciał wesprzeć nasz festyn finansowo lub fantami do zabawy loteryjnej prosimy o kontakt z ks. Proboszczemlub członkami Rady Parafialnej. Gościem muzycznymi festynu będzie „Happy Big Band”,Zespół „Maszkiety” oraz niespodzianka: „Egzotyczny Kwintet”.