7.04.2019

 1. Obchodzimy dziś 5. Niedzielę Wielkiego Postu, którą rozpoczynamy II. część okresu liturgicznego o charakterze pasyjnym. Znakiem tego są zasłonięte od dziś krzyże. Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie zebrana na potrzeby przebudowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

 1. Dziś wieczorem o godz. 19. 00 zapraszamy na kolejną modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

 

 1. Od poniedziałku do środy odbywać się będą w naszym kościelne Wielkopolskie Rekolekcje Szkolne. W pierwsze dwa dni o 9. 30 klasy 5 – 8, a o 11. 00 klasy 1 – 4. W środę Msza św.o godz. 10. 00 dla wszystkich klas. Rekolekcje poprowadzi ks. dk Jakub Gojny.Spowiedź dla dzieci będzie we wtorek po naukach rekolekcyjnych.

 

 1. Ze względu na film w wyświetlany dla parafian zapraszamy wyjątkowo w poniedziałek o godz. 19. 00 na spotkanie Parafialnego Zespołu Liturgicznego: Szafarzy, Animatorów Ministranckich i Lektorów w celu przygotowania obchodów Triduum Paschalnego.

 

 1. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa wielkopostne :

– Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w czwartek o 17. 30

– Droga Krzyżowa ulicami parafii odbędzie się w piątek o godz. 19. 00.

Rozważania stacji prowadzonych przez grupy parafialne są do odebrania w zakrystii

– Ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym dziś i w Niedzielę Palmową o 17. 15.

 

 1. W sobotę od 16. 00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

 

7 . W sobotę od godz. 9. 00 odwiedzimy z przedświąteczną posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Palmową. Poświęcenie palm na każdej mszy. W tym dniu przypada ogłoszony przez św. Jana Pawła II Światowy Dzień Młodzieży. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału we Mszy św. w naszej Archikatedrze o godz. 14. 00.

 

 1. Z tyłu kościoła u ministrantów są do nabycia świece Caritas – Paschaliki Wielkanocne w cenie 5 zł za małe, a 10 zł za duże. Dzieci Maryi prowadzą kiermasz z kartkami świątecznymi.

 

 1. Ze względu na ogłoszone przez Prezydenta RP Wybory do Parlamentu Europejskiego w dniu 26. 05 został zmieniony termin wycieczki do Lwowa. Została przeniesiona na wrzesień tego roku. Wpłacone zaliczki można odebrać w zakrystii.

 

 1. W Wielkanoc 21. 04. godz. 10.00 w restauracji Szyb Bończyk jest organizowane śniadanie wielkanocne dla osób samotnych. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie się w zakrystii.

 

 1. W okresie wielkanocnym zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie Gościa Niedzielnego. Prasa jest dostępna na półce z tyłu kościoła.