8.09.2019

  1. Obchodzimy dziś 23. Niedzielę zwykłą. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na potrzeby bieżące naszej parafii.

 

  1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie o. Sebastiana Stasiaka OMI z Katowic – Koszutki, który wygłosi dziś homilię. Po mszy będzie można nabyć kalendarz misyjny OO. Oblatów na 2020 r.

 

  1. W piątek przypada 13. dzień września. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy o godz. 19. 00. Prosimy górników o poniesienie figury Matki Bożej, a wiernych o zabranie świec. Ze względu na Dzień Fatimski młodzież oazowa nie ma w tym dniu spotkań formacyjnych, lecz uczestniczy w nabożeństwie.

 

  1. W sobotę przypada Święto Podwyższenia Krzyża. Prosimy by w tym dniu przyozdobić przydrożne krzyże znajdujące się na terenie naszej parafii.

 

  1. W przyszłą niedzielę 15. 09 w katowickiej katedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Dzieci Maryi.

 

  1. Przypominamy, że od września w parafii posługuje tylko jeden kapłan. Z tego powodu jest tylko jedna msza w tygodniu o godz. 18. 00 oprócz środy, kiedy msza jest o 8. 00. W soboty Msza św. tylko o 17. 00, a w niedziele bez zmian.

 

  1. Godziny pracy kancelarii rano pozostają bez zmian, a wieczorem w poniedziałek i czwartek od 16. 00 do 17. 00. W tym tygodniu z powodu wyjazdu proboszcza kancelaria po południu będzie nieczynna.

 

  1. Uczniów klas 8, którzy pragną w tym roku szkolnym przystąpić do sakramentu bierzmowania, zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przygotowania, które znaleźć można na naszej stronie internetowej. We wrześniu w godzinach pracy kancelarii można składać dokumenty do bierzmowania.