9.06.2019

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha św. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny U. Śl. Kopertowa kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby przebudowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

2. W dniu dzisiejszym wierni mogą zyskać Odpust Zupełny za publiczne odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków: spowiedź, przyjęcie komunii św., modlitwa w intencjach Ojca św.

3. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek Uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy do udziału w Mszach św. Od poniedziałku rozpoczynamy okres zwykły roku liturgicznego.

4. Dziś po południu odbędzie się kolejny Parafialny Festyn Rodzinny „Hej – rodzina jest OK”, organizowany we współpracy z Radami dzielnic Morgi i Larysz. Początek  o godz. 15. 00, a zakończenie Apelem Jasnogórskim ok. 21. 00 Serdecznie zapraszamy  do wspólnego świętowania!

5. We wtorek o 19. 00 na probostwie odbędzie się Spotkanie starszych ministrantów.

6. W czwartek przypada 13. dzień czerwca. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy  o godz. 19. 00. Prosimy górników o poniesienie figury MB, a wiernych o zabranie świec

7. W sobotę od 16. 00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

8. W czwartek 20. 06 przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy z kościoła po mszy o godz. 10. 00 /nie będzie mszy o 11.30/. Procesja prowadzić będzie ulicami: Sienkiewicza, Wybickiego i Graniczną. Hasła do ołtarzy są do odebrania w zakrystii Prosimy rodziny o przygotowanie ołtarzy w tradycyjnych miejscach.

9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się ostatni w tym roku formacyjnym Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie. Początek mszą o godz. 11. 30. Po mszy wręczenie kart rekolekcyjnych. Dalszy ciąg spotkania pod namiotem na placu Probostwa. Zapraszamy szczególnie młodzież oazową oraz rodziny Domowego Kościoła.