9.12.2018

  1. Dziś 2. Niedziela Adwentu. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby remontu katedry w Katowicach. Po mszy przed kościołem będzie można złożyć ofiarę w ramach ogólnopolskiej zbiórki na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. W Adwencie zapraszamy na msze roratnie z udziałem dzieci szkolnych od poniedziałku do środy oraz w piątki o godz. 6. 30, a w czwartki w ramach mszy szkolnej o godz. 18. 00. W piątki o 18. 00 zapraszamy młodzież na msze roratnie, a w soboty o 8. 00 Roraty z kazaniem dla dorosłych parafian.

 

  1. Przypominamy, że rozpoczęliśmy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce i na stronie parafialnej.

 

  1. W sobotę o godz. 16. 00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

 

  1. Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli odbędzie się w najbliższą sobotę 15.12 o godz. 13.00 w kaplicy Sióstr Boromeuszek przy Starokościelnej. Dzień Skupienia poprowadzi ks. dr Artur Niechwiej SJ.

 

  1. Z tyłu kościoła Dzieci Maryi prowadzą kiermasz z lampionami i kartkami świątecznymi.

 

  1. U ministrantów można już nabywać opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom małe po 5 zł, a duże po 10 zł.

 

  1. W okresie Adwentu zachęcamy wiernych do wzięcia udziału w Parafialnej Szlachetnej Paczce. Po Mszach św. w salce św. Jacka można składać produkty spożywcze, chemię gospodarczą albo złożyć dar finansowy. Dary zostaną przeznaczone na rzecz potrzebujących rodzin naszej parafii.