12.05.2012

  1. Dziś 4. Niedziela Wielkanocna, tzw. Niedziela Dobrego Pasterza czyli dzień szczególnej modlitwy za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. Kopertowa kolekta specjalna za tydzień będzie zabrana na potrzeby przebudowy kościoła.

 

  1. W dniu dzisiejszym w naszej parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii św.Na nabożeństwo eucharystyczne prowadzone przez dzieci komunijne zapraszamy o godz. 16. 00, nie będzie więc majowego o 17. 30.

 

  1. Dziś wieczorem o godz. 19. 00 zapraszamy na kolejną modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

 

  1. Jutro 13. dzień maja. Na majowe połączone z Nabożeństwem Fatimskim zapraszamy o godz. 19. 00. Prosimy górników o poniesienie figury MB, a wiernych o zabranie świec

 

  1. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie pół godziny przed mszą wieczorną. Serdecznie zachęcamy do modlitwy maryjnej wszystkich parafian. Dzieci komunijne wraz z rodzicami w tzw. Białym Tygodniu uczestniczą codziennie w majowym oraz w wieczornej mszy o godz. 18. 00

 

  1. W piątek 17. 05 przypada kolejny dzień poświęcony św. Jackowi. Nabożeństwo ku czci naszego patrona z ucałowaniem relikwii odprawimy po mszy porannej w intencji darczyńców remontu kościoła. Dziś po Mszy św. przy wyjściu u ministranta ubranego w strój naszego patrona można wpisać intencje modlitewne przez wstawiennictwo św. Jacka.

 

  1. W sobotę od 16. 00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

 

  1. W niedzielę 9. 06. odbędzie się kolejny Parafialny Festyn Rodzinny „Hej – rodzina jest OK”, organizowany we współpracy z Radami dzielnic Morgi i Larysz. W programie jak zawsze wiele atrakcji. Prosimy utalentowanych cukierników o ofiarowanie ciast do kawiarenki. Do ciasta należy dołączyć nazwisko i nr telefonu. Autor najlepszego wypieku otrzyma pamiątkowy puchar. Odbędzie się kiermasz książek „Powieść za złotówkę”. Jeśli posiadamy zbędne powieści, można je przynieść na probostwo lub do kancelarii.Dzieci zapraszamy do zaprezentowania się w konkursie „Mini mam talent”. Na laureatów czekają nagrody. Zapisy u katechetów lub bezpośrednio u księży do końca maja.Gdyby ktoś z parafian zechciał wesprzeć nasz festyn finansowo lub fantami do zabawy loteryjnej prosimy o kontakt z księżmi lub członkami Rady Parafialnej.Gośćmi muzycznymi festynu będą: „Happy Big Band”, związana ze wspólnotą Dobrego Pasterza Justna Segiec z Zespołem Sega Aco, Zespół „Maszkiety” oraz „Egzotyczny Kwintet”.