Ogłoszenia 05. 05. 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

6. Niedziela Wielkanocna

5. 05. 2024 r.

1. Obchodzimy dziś 6. Niedzielę Wielkanocną. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie pół godziny przed mszą wieczorną. Od piątku w ramach Nabożeństwa Majowego rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha św.

3. W poniedziałek, wtorek i środę obchodzić będziemy tzw. Dni krzyżowe czyli dni modlitwy o urodzaje przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego. W tych dniach nabożeństwa majowe rozpoczniemy przy krzyżach, a później procesyjnie udamy się do kościoła. W poniedziałek przy krzyżu na ul. Wybickiego, we wtorek przy krzyżu misyjnym, a w środę na ul. Ofiar Września.

4. W czwartek podczas mszy szkolnej zostaną pobłogosławione stroje dzieci, które w przyszłą niedzielę przystąpią do I Komunii św. Msze komunijne będą o godz. 9.30 i 11.30.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna o zwykłych porach.

6. W sobotę od 16.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

7. Tegoroczna Uroczystość Bożego Ciała przypada 30. 05. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami Larysza: Graniczną, Cichą, Laryską i Sienkiewicza. Prosimy rodziny chętne do przygotowania ołtarzy przy swojej posesji o kontakt z ks. Proboszczem.

8. Sakramentu Bierzmowania udzieli młodzieży naszej parafii ks. Bp Grzegorz Olszowski we wtorek 4. 06. o godz. 16.00. Ostatnie spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 10. 05. o godz. 17.30 okazja do spowiedzi, o 18.00 Msza św., a po mszy konferencja z modlitwą.

9. W sobotę 15. 06. odbędzie się Rodzinny Festyn Parafialny „Hej – rodzina jest OK”. W programie przewidziano: rozgrywki sportowe, występy dzieci i młodzieży, konkursy, koncerty, licytacje i inne atrakcje. Prosimy utalentowanych cukierników o ofiarowanie ciasta do kawiarenki /do ciasta należy dołączyć nazwisko i nr telefonu/. Jak co roku planujemy kiermasz powieści. Gdyby ktoś z parafian zechciał wesprzeć nasz festyn przeczytaną powieścią, finansowo lub fantami do zabawy loteryjnej prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub członkami Rady Parafialnej. Muzycznymi Gośćmi Festynu będą: Orkiestra Dęta Huty Łabędy z Gliwic oraz zespół „Kadosz” z Tarnowskich Gór.