Ogłoszenia 12. 05. 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

12. 05. 2024 r.

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie pół godziny przed mszą wieczorną. W ramach Nabożeństwa Majowego odmawiamy modlitwę nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha św., która przypada w przyszłą niedzielę.

3. W poniedziałek 13. 05 obchodzić będziemy pierwszy w tym roku Dzień Fatimski. W tym dniu na nabożeństwo majowe z procesję z figurą Matki Bożej zapraszamy wyjątkowo o godz. 19.00. Prosimy o zabranie świec, a górników o poniesienie figury MB Fatimskiej.

4. W czwartek o 19.00 zapraszamy na probostwo na kolejne spotkanie formacyjnej Grupy Kobiet pod wezwaniem św. Marty.

5. W piątek 17. 05. przypada kolejny dzień poświęcony św. Jackowi. Modlitwy ku czci naszego patrona odprawimy w ramach nabożeństwa majowego. Dziś po Mszy św. przy wyjściu z kościoła u ministranta ubranego w strój św. Jacka, można wpisać intencje modlitewne.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna o zwykłych porach.

7. W sobotę od 16.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. Zapraszamy szczególnie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Msza św. w intencji tych dzieci oraz ich rodzin w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.

8. Tegoroczna Uroczystość Bożego Ciała przypada 30. 05. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami Larysza: Graniczną, Cichą, Laryską i Sienkiewicza.

9. W sobotę 15. 06. odbędzie się Rodzinny Festyn Parafialny „Hej – rodzina jest OK”. W programie przewidziano: rozgrywki sportowe, występy dzieci i młodzieży, konkursy, koncerty, licytacje i inne atrakcje. Prosimy utalentowanych cukierników o ofiarowanie ciasta do kawiarenki /do ciasta należy dołączyć nazwisko i nr telefonu/. Jak co roku planujemy kiermasz powieści. Gdyby ktoś z parafian zechciał wesprzeć nasz festyn przeczytaną powieścią, finansowo lub fantami do zabawy loteryjnej prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub członkami Rady Parafialnej. Muzycznymi Gośćmi Festynu będą: Orkiestra Dęta Huty Łabędy z Gliwic oraz zespół Kadosz z Tarnowskich Gór.