Ogłoszenia 12. 11. 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

32. Niedziela zwykła

12. 11. 2023 r.

1. Obchodzimy dziś 32. Niedzielę zwykłą – Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii, a kopertowa kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby remontowe. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafii serdeczne Bóg zapłać!

2. W Dniu Solidarności z Kościołem Prześladowanym w całej Polsce po mszach przed kościołem można złożyć ofiarę na Fundację Papieską „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

3.  W najbliższą środę 15. 11. o godz. 18.30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”. Widowisko z udziałem 300. wykonawców opowiada o życiu Matki Bożej. Bilety na spektakl można nabyć w internecie na www. bilety24.pl oraz biletyna.pl.

4. W czwartek o godz. 18.00 zapraszamy dzieci na mszę szkolną.

5. W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy na Probostwo na spotkanie Grupy Kobiet pw. św. Marty.

6. W piątek 17. 11. przypada kolejny dzień poświęcony św. Jackowi. Nabożeństwo ku czci naszego patrona z ucałowaniem relikwii odprawimy na zakończenie mszy wieczornej. Dziś po Mszy św. przy wyjściu z kościoła u ministranta ubranego w strój św. Jacka, można wpisać intencje modlitewne.

7. W sobotę od godz. 16.00 zapraszamy na cichą adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego”, „Małego GN” i parafialnej „Opoki”. Można także korzystać z biblioteki parafialnej, której zbiór jest dostępny w godzinach pracy Kancelarii.

9. Za nami wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził ks. Bp Grzegorz Olszowski. Pragniemy podziękować wszystkim Parafianom za udział w spotkaniach z Ks. Biskupem oraz wszelką pomoc okazaną w czasie Wizytacji.