Ogłoszenia 15. 01. 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

2. Niedziela zwykła

15. 01. 2023 r.

1. Obchodzimy dziś 2. Niedzielę zwykłą. Kopertowa kolekta specjalna dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na spłatę kosztów ogrzewania i potrzeby remontowe parafii, szczególnie na prace w nowej części cmentarza. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafii składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. We wtorek 17. 01 przypada kolejny dzień poświęcony św. Jackowi. Modlitwę ku czci naszego patrona odmówimy na zakończenie mszy porannej. Dziś po Mszy św. przy wyjściu z kościoła, u ministranta ubranego w strój św. Jacka można wpisać intencje modlitewne.

3. W środę 18. 01 rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy wiernych do modlitwy w tej intencji.

4. Przypominamy, że do środy 18. 01. msze w tygodniu ze względu na kolędę będą sprawowane tylko o godz. 8.00, od czwartku wracamy do zwykłego planu sprawowania mszy św. Trwają Odwiedziny Duszpasterskie.

5. Kolęda dodatkowa będzie w środę 18. 01. od godz. 15.00. Zapisy w godzinach pracy kancelarii parafialnej. Plan kolędy jest wywieszony w gablotkach oraz zamieszczony na stronie parafialnej swjacek.morgi.pl.

6. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna o zwykłych porach. Można osobiście lub telefonicznie rezerwować intencje mszalne na 2023 r.

7. W sobotę od godz. 16.00 zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

8. W przyszłą niedzielę – 3. okresu zwykłego obchodzić będziemy Niedzielę Słowa Bożego. W tym dniu zachęcamy do rodzinnej lektury Pisma św.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego i parafialnej Opoki. Tytuły prasowe są dostępne na półce z tyłu kościoła.

10. W sobotę 28. 01.  o godz. 18.00 w naszym kościele odbędzie się Uroczysty Koncert pt. „Najpiękniejsze Kolędy świata” w wykonaniu solistów – pedagogów Akademii Muzycznej w Katowicach.  Wystąpią: Sopranistki Prof. Ewa Biegas, Dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muz. w  Katowicach, solistka Opery Krakowskiej, Laureatka wielu konkursów wokalnych, krajowych i międzynarodowych i Anna Noworzyn, solistka Opery Bytomskiej, laureatka konkursów wokalnych. Ks. Prof. Paweł Sobierajski wykładowca Akademii Muz. w Katowicach, tenor, współzałożyciel kwintetu wokalnego Servi Domini Cantores,  złożonego z księży wokalistów, absolwentów Akademii Muz. Laureat konkursu wokalnego w Karlowych Varach i Trnawie. Katarzyna Pleśniak, Kanclerz Akademii Muz. w Katowicach oraz Prof. Grzegorz Biegas, pianista, który występował na prawie wszystkich kontynentach, współpracując z wieloma znakomitymi śpiewakami. Już dziś serdecznie zapraszamy.