Ogłoszenia 19. 05. 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha św.

19. 05. 2024 r.

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Zesłania Ducha św. To Święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej oraz przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Dzisiejsza kolekta specjalna jest przeznaczona na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Po rozmowach z Duszpasterską Radą Parafialną zapadła decyzja, że temat wykonania ławek do naszego kościoła w miejsce krzeseł, będzie przedmiotem konsultacji z całą wspólnotą parafialną.

3. W dniu dzisiejszym wierni mogą zyskać odpust zupełny przez odmówienie hymnu „Przybądź Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.

4. Dziś swoje urodziny obchodzi ks. abp senior Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

5. Trwa maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie pół godziny przed mszą wieczorną. Serdecznie zapraszamy.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śl.

7. Za tydzień w ostatnią niedzielę maja o 19.00 zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia z Liturgią Godzin prowadzone przez wspólnotę Ziarno Gorczycy i zespół LUX.

8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna o zwykłych porach.

9. W sobotę od 16.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

10. Tegoroczna Uroczystość Bożego Ciała przypadnie 30. 05. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami Larysza: Graniczną, Cichą, Laryską i Sienkiewicza. Procesja wyruszy po mszy o godz. 10.00.

11. W sobotę 15. 06. odbędzie się Rodzinny Festyn Parafialny „Hej – rodzina jest OK”. W programie przewidziano: rozgrywki sportowe, występy dzieci i młodzieży, konkursy, koncerty, licytacje i inne atrakcje. Prosimy utalentowanych cukierników o ofiarowanie ciasta do kawiarenki /do ciasta należy dołączyć nazwisko i nr telefonu/. Jak co roku planujemy kiermasz powieści. Gdyby ktoś z parafian zechciał wesprzeć nasz festyn przeczytaną powieścią, finansowo lub fantami do zabawy loteryjnej prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub członkami Rady Parafialnej. Muzycznymi Gośćmi Festynu będą: Orkiestra Huty Łabędy oraz zespół Kadosz z Tarnowskich Gór.