Ogłoszenia 21. 04. 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

4. Niedziela Wielkanocna- Dobrego Pasterza

21. 04. 2024 r.

1. Obchodzimy dziś 4. Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Dobrego Pasterza. To dzień szczególnej modlitwy za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne. Dzisiejsza kopertowa kolekta specjalna jest przeznaczona na potrzeby remontowe. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W najbliższy czwartek 25. 04. Przypada święto św. Marka Ewangelisty. Po mszy wieczornej udamy się do krzyża misyjnego by modlić się o urodzaje oraz błogosławieństwo Boże w pracy ludzkiej.

3. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna o zwykłych godzinach.

4. W sobotę od godz. 16.00 zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

5. Pierwsza komunia dzieci w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie w 2. Niedzielę maja czyli 12. 05. podczas dwu Mszy św. W tym dniu przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

6. Tegoroczna Uroczystość Bożego Ciała przypadnie 30. 05. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami Larysza: Graniczną, Cichą, Laryską i Sienkiewicza. Prosimy rodziny chętne do przygotowania ołtarzy przy swojej posesji o kontakt z ks. Proboszczem.

7. Sakramentu Bierzmowania udzieli młodzieży naszej parafii ks. Bp Grzegorz Olszowski we wtorek 4. 06. o godz. 16.00.

8. Już dziś informujemy, że w sobotę 15. 06. odbędzie się nasz kolejny Rodzinny Festyn Parafialny „Hej – rodzina jest OK”. W programie przewidziano: rozgrywki sportowe, występy dzieci i młodzieży, konkursy, koncerty, licytacje i inne atrakcje. Prosimy utalentowanych cukierników o ofiarowanie ciasta do kawiarenki /do ciasta należy dołączyć nazwisko i nr telefonu, bo autor najlepszego wypieku otrzyma pamiątkowy puchar/. Jak co roku planujemy kiermasz powieści. Jeśli posiadamy zbędne przeczytane powieści, można je ofiarować. Gdyby ktoś z parafian zechciał wesprzeć nasz festyn finansowo lub fantami do zabawy loteryjnej prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub członkami Rady Parafialnej. Muzycznymi Gośćmi Festynu będą: Orkiestra Dęta Huty Łabędy z Gliwic oraz zespół Kadosz z Tarnowskich Gór.