Ogłoszenia 22. 01. 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

3. Niedziela zwykła

22. 01. 2023 r.

1. Obchodzimy dziś 3. Niedzielę zwykłą – Niedzielę Słowa Bożego. Kolekta dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii. Przed tygodniem podczas kolekty specjalnej na potrzeby remontowe zebraliśmy 11 290 zł. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafii składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Trwa tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy wiernych do modlitwy w tej intencji.

3. W okresie ferii zimowych msze w naszym kościele są sprawowane w porządku wakacyjnym: w tygodniu codziennie wieczorem o godz. 18.00, w sobotę o 17.00, a jedynie w środę rano o godz. 8.00. Msze niedzielne będą odprawimy w zwykłym porządku.

4. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna o zwykłych porach. Można osobiście lub telefonicznie rezerwować intencje mszalne na 2023 r.

5. Zakończyły się Odwiedziny Duszpasterskie w naszej parafii. Składamy serdeczne podziękowanie rodzinom, które przyjęły kolędę. Za dobre słowo, poczęstunki i złożone ofiary na potrzeby parafii serdeczne Bóg zapłać!

6. W sobotę od godz. 16.00 – 16.30 zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

7. W najbliższą sobotę 28. 01.  o godz. 18.00 odbędzie się w naszym kościele Uroczysty Koncert pt. „Najpiękniejsze Kolędy świata”, w wykonaniu solistów – pedagogów Akademii Muzycznej w Katowicach. Wystąpią: Prof. Ewa Biegas, Dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muz. w  Katowicach, Anna Noworzyn, solistka Opery Bytomskiej, Ks. Prof. Paweł Sobierajski wykładowca Akademii Muz. w Katowicach, Katarzyna Pleśniak, Kanclerz Akademii Muz. w Katowicach oraz Prof. Grzegorz Biegas, pianista, akompaniator. Nie zabraknie też okazji do wspólnego kolędowania na pożegnanie stajenki. Już dziś serdecznie zapraszamy.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego i parafialnej Opoki. Tytuły prasowe są dostępne na półce z tyłu kościoła.

9. Za tydzień w ostatnią niedzielę stycznia po mszy wieczornej zapraszamy na kolędowy wieczór uwielbienia z modlitwą brewiarzową, prowadzony przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.