Ogłoszenia 22. 10. 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

29. Niedziela zwykła

22. 10. 2023 r.

1. Obchodzimy dziś 29. Niedzielę zwykłą, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dzisiejsza kopertowa kolekta specjalna będzie przeznaczona na remontowe potrzeby naszej parafii. Przed tygodniem przed naszym kościołem młodzież zebrała 2610 zł na Fundację „Działo Nowego Tysiąclecia”. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafii serdeczne Bóg zapłać!

2.  Trwa październik miesiąc Różańca. Nabożeństwa różańcowe odprawiane są codziennie o 17.15, a w soboty o 16.15. Rozważania prowadzą wspólnoty działające w parafii.

3. W dniach 3 – 5. 11. odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Przeprowadzi ją ks. Bp Grzegorz Olszowski. W związku z tym w przyszłą niedzielę ks. Stanisław Noga, rekolekcjonista wizytacyjny, wygłosi homilię poprzez którą przygotuje nas do tego wydarzenia. Plan wizytacji zostanie podany do wiadomości Parafian.

4. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna o zwykłych porach.

5. W sobotę od godz. 16.00 zapraszamy na cichą adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

6. 15. listopada o godz. 18.30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”, który wpisuje się w przygotowania do obchodów 100-lecia diecezji. Widowisko, w którym weźmie udział blisko 300. wykonawców, opowiada o życiu Matki Bożej, odwołując się do tradycyjnych motywów pobożności maryjnej. Bilety na spektakl można nabyć w zakrystii oraz internetowo na www.: bilety24.pl oraz biletyna.pl.

7. Za tydzień w ostatnią niedzielę miesiąca o 19.00 zapraszamy na kolejne Spotkanie Modlitewne prowadzone przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

8. Na półce z tyłu kościoła jest wystawiona prasa katolicka. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego.”, „Opoki” i innych czasopism, szczególnie poświęconych tematyce misyjnej.