Ogłoszenia 26. 05. 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Najświętszej Trójcy

26. 05. 2024 r.

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby naszej Archidiecezji. W ubiegłą niedzielę podczas kopertowej kolekty specjalnej przeznaczonej na potrzeby inwestycyjne naszej parafii zebraliśmy 6 040 zł. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W dniu dzisiejszym odbywa się tradycyjna Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śl. Łączymy się w modlitwie z wszystkimi pielgrzymami

3. Dziś w ostatnią niedzielę maja o 19.00 zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia z Liturgią Godzin prowadzone przez wspólnotę Ziarno Gorczycy i zespół LUX.

4. W tym tygodniu kończy się maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe są odprawiane codziennie pół godziny przed mszą wieczorną. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższy czwartek 30. 05. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami Larysza: Graniczną, Cichą, Laryską i Sienkiewicza. Procesja wyruszy po mszy o godz. 10.00. Hasła do procesji są do odebrania w zakrystii. Prosimy o udekorowanie okien na trasie procesji. Zapraszamy do udziału górników, poczty sztandarowe, dzieci komunijne i sypiące kwiaty, parafian w strojach ludowych i wszystkich wiernych.

6. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna oprócz czwartku o zwykłych porach.

7. 1. 06. w 1. sobotę  miesiąca o godz. 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

8. W sobotę od 16.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

9. W przyszłą niedzielę o 11.30 msza z udzielanie Sakramentu Chrztu św. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w sobotę 1. 06. O godz. 18.00.

10. Przypominamy, że Sakramentu Bierzmowania udzieli młodzieży naszej parafii ks. Bp Grzegorz Olszowski we wtorek 4. 06. podczas mszy o godz. 16.00.

11. W sobotę 15. 06. odbędzie się Rodzinny Festyn Parafialny „Hej – rodzina jest OK”. W programie przewidziano: rozgrywki sportowe, występy dzieci i młodzieży, konkursy, koncerty, licytacje i inne atrakcje. Prosimy utalentowanych cukierników o ofiarowanie ciasta do kawiarenki /do ciasta należy dołączyć nazwisko i nr telefonu/. Jak co roku planujemy kiermasz powieści. Gdyby ktoś z parafian zechciał wesprzeć nasz festyn przeczytaną powieścią, finansowo lub fantami do zabawy loteryjnej prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub członkami Rady Parafialnej. Muzycznymi Gośćmi Festynu będą: Orkiestra Huty Łabędy oraz zespół Kadosz z Tarnowskich Gór.

12. Ksiądz Abp Adrian Galbas udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, 31. 05 br. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie w miarę możliwości jałmużny dla biednych.