Ogłoszenia 28. 04. 2024 r.

Ogłoszenia Parafialne

5. Niedziela Wielkanocna

28. 04. 2024 r.

1. Obchodzimy dziś 5. Niedzielę Wielkanocną. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na remont krypty Katedry w Katowicach. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dziś wieczorem o 19.00 zapraszamy na Nieszpory i Modlitwę Uwielbienia prowadzone przez wspólnotę Ziarno Gorczycy.

3. W środę rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej zapraszamy codziennie pół godziny przed mszą wieczorną.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy tydzień miesiąca. W czwartek po mszy porannej krótkie nabożeństwo w intencji powołań. W czwartek od 17.00 okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą kapłańską naszych chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii

4. W piątek 3. 05. obchodzić będziemy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Ze względu na tę Uroczystość ostatnie spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 10. 05.

5. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna do czwartku o zwykłych porach.

6. W sobotę od godz. 16.00 zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

7. Pierwsza komunia dzieci w naszej parafii odbędzie się tradycyjnie w 2. niedzielę maja czyli 12. 05. podczas dwu Mszy św.

8. Uroczystość Bożego Ciała przypada 30. 05. Trasa procesji będzie przebiegać ulicami Larysza: Graniczną, Cichą, Laryską i Sienkiewicza. Prosimy rodziny chętne do przygotowania ołtarzy przy swojej posesji o kontakt z ks. Proboszczem.

9. Sakramentu Bierzmowania udzieli młodzieży naszej parafii ks. Bp Grzegorz Olszowski we wtorek 4. 06. o godz. 16.00.

10. 10. W sobotę 15. 06. odbędzie się Rodzinny Festyn Parafialny „Hej – rodzina jest OK”. W programie przewidziano: rozgrywki sportowe, występy dzieci i młodzieży, konkursy, koncerty, licytacje i inne atrakcje. Prosimy utalentowanych cukierników o ofiarowanie ciasta do kawiarenki /do ciasta należy dołączyć nazwisko i nr telefonu/. Jak co roku planujemy kiermasz powieści. Gdyby ktoś z parafian zechciał wesprzeć nasz festyn finansowo lub fantami do zabawy loteryjnej prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub członkami Rady Parafialnej. Muzycznymi Gośćmi Festynu będą: Orkiestra Dęta Huty Łabędy z Gliwic oraz zespół Kadosz z Tarnowskich Gór. W związku z festynem zapraszamy w poniedziałek 29. 04. o 19.00 na Spotkanie Rady Parafialnej na probostwo.