Ogłoszenia 29. 01. 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

4. Niedziela zwykła

29. 01. 2023 r.

1. Obchodzimy dziś 4. Niedzielę zwykłą. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dziś w ostatnią niedzielę stycznia po mszy wieczornej zapraszamy na kolędowy wieczór uwielbienia z modlitwą brewiarzową, prowadzony przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

3. W czwartek 2. 02 będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem MB Gromnicznej, które kończy cykl liturgiczny związany z tajemnicą Wcielenia Syna Bożego. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Kościele jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta tego dnia będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

4. W czwartek od 17.00 zapraszamy dzieci do miesięcznej spowiedzi, a o 18.00 na mszę szkolną. Podczas Mszy św. poświęcimy gromnice oraz świece dzieci komunijnych.  

5. W pierwszy piątek 3. 02. zapraszamy na spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania, na które składają się: od godz. 17.00 spowiedź, o godz.18.00 Msza św. a po niej spotkanie z konferencją.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy tydzień lutego. W czwartek na zakończenie mszy o godz. 8.00 odprawimy nabożeństwo w intencji kapłanów i o nowe powołania, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę 4. 02. od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą naszych chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

7. W piątek we wspomnienie św. Błażeja, patrona chroniącego od chorób gardła, udzielimy chętnym błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna o zwykłych porach. Można osobiście lub telefonicznie rezerwować intencje mszalne na 2023 r.

8. W sobotę od godz. 16.00 zapraszamy na cichą adorację Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

9. W przyszłą niedzielę 5. 02. o 11.30 odprawimy mszę z udzieleniem Sakramentu Chrztu św. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych pragnąc ochrzcić dziecko w lutym odbędzie się w sobotę 4. 02 o godz. 18.00 w salce św. Jacka.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej szczególnie Gościa Niedzielnego i parafialnej Opoki. Prasa jest dostępne na półce z tyłu kościoła.

11. Ojcowie Jezuici w Mysłowicach prowadzą rekrutację do szkoły i przedszkola na nowy rok szkolny, w tym do oddziałów prowadzonych metodą Montessori. Zapraszają na Dzień Otwarty w czwartek 9. 02. od godz. 16.00. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.