Ogłoszenia 29. 10. 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła

29. 10. 2023 r.

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła – Kiermasz. Witamy w naszej wspólnocie kaznodzieję wizytacyjnego ks. Stanisława Nogę, który duchowo przygotuje nas na wizytację ks. Biskupa.

2. Przed tygodniem podczas kolekty specjalnej przeznaczonej na remontowe potrzeby parafii zebrano 10 720 zł. Za każdą ofiarę, także dokonaną przelewem na konto parafii składamy serdeczne Bóg zapłać!

3.  Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na wieczór modlitewny z Różańcem oraz modlitwą uwielbienia prowadzony przez wspólnotę Ziarno Gorczycy. W związku z tym nie będzie nabożeństwa różańcowego o 17.15.

4. Kończy się październik. Nabożeństwa różańcowe odprawimy do wtorku o 17.15.

5. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 14. 30 zapraszamy na nabożeństwo za zmarłych, które rozpoczniemy w kościele, a następnie udamy się z procesją na cmentarz. Wypominki za zmarłych można składać w zakrystii oraz na cmentarzu w dniu 1. 11 od godz. 9.00 do 15.00. Modlitwa różańcowa za zmarłych zalecanych będzie odmawiana od czwartku do soboty pół godziny przed poranną Mszą św. Od niedzieli do środy przed mszą wieczorną. Od południa 1. 11 można zyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy tydzień miesiąca listopada:

– w czwartek na zakończenie mszy porannej odprawimy nabożeństwo w intencji powołań, a od godz. 17.00 zapraszamy dzieci do miesięcznej spowiedzi

– w piątek po mszy porannej odprawimy nabożeństwo do NSPJ. Kandydatów do Bierzmowania i całą młodzież zapraszamy na Mszę św. wieczorną i spotkanie z ks. Bp. Grzegorzem.

– w sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.

7. Od piątku do niedzieli odbędzie się w naszej parafii wizytacja kanoniczna. Przeprowadzi ją ks. Bp Grzegorz Olszowski. Plan wizytacji jest zamieszczony w Opoce, w gablotce oraz na stronie internetowej naszej parafii.

8. W sobotę od godz. 16.00 zapraszamy na cichą adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

9. 15. listopada o godz. 18.30 w katowickim Spodku zostanie wystawiony spektakl muzyczny „MARYJA”, który wpisuje się w przygotowania do obchodów 100-lecia diecezji. Widowisko z udziałem 300. wykonawców, opowiada o życiu Matki Bożej. Bilety na spektakl można nabyć w zakrystii oraz internetowo na www. bilety24.pl oraz biletyna.pl.