Zapraszamy na specjalny seans filmowy.

Zapraszamy ponownie na specjalny seans filmowy w dniu 02 grudnia 2021r. o godz. 20.00 do Go Kino w Mysłowicach, gdzie będziemy mogli zobaczyć: „NĘDZARZ I MADAME”. Bilety będą do nabycia bezpośrednio w kasie kina w promocyjnej cenie 12zł, a ich zakup będzie możliwy od dnia 22.11.2021r. (od poniedziałku).

Produkcja opowiada historię życia św. brata Alberta, który z artysty z buntowniczą duszą stał się opiekunem osamotnionych i ubogich, bo to dla nich porzucił karierę malarza.

Autorem scenariusza i reżyserem filmu jest Witold Ludwig. W rolę Adama Chmielowskiego, uczestnika Powstania Styczniowego – wcielił się Piotr Zajączkowski, absolwent Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Postać Heleny Modrzejewskiej, wybitnej polskiej aktorki teatralnej XIX wieku, została powierzona Magdalenie Michalik, również absolwentce toruńskiej uczelni. Między Heleną a Adamem Chmielowskim była piękna więź duchowa.

Do pracy nad filmem zostali zaproszeni popularni aktorzy polskiej sceny filmowej. Rolę przyjaciela Adama Chmielowskiego – malarza Józefa Chełmońskiego zagrał Tomasz Błasiak.

Muzycznym dopełnieniem filmu jest utwór „Wciąż pytasz czemu” w wykonaniu Andrzeja Lamperta, solisty Opery w Gratz w Austrii. Autorem muzyki jest Jakub Lubowicz. Witold Ludwig napisał słowa piosenki i wyreżyserował teledysk.

Prace nad filmem trwały 4 lata.