03.12.2017

 1. W dzisiejszą 1. Niedzielę Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. To czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Witamy w naszej wspólnocie ks. dra Tadeusza Czakańskiego, który wygłosi niedzielną homilię. Kolekta dziś zebrana jest przeznaczona na potrzeby Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego w Kokoszycach. A w przyszłą niedzielę po mszach przed kościołem odbędzie się zbiórka na pomoc kościołowi na wschodzie.
 2. Dzisiejszy dzień obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do złożenia w Adwencie w intencji uzależnionych daru abstynencji od napojów alkoholowych oraz wpisania się do parafialnej Księgi Trzeźwości.
 3. W Adwencie zapraszamy na msze roratnie z udziałem dzieci szkolnych od poniedziałku do środy oraz w piątki o godz. 6. 30, a w czwartki w ramach mszy szkolnej o godz. 18. 00. W piątki o 18. 00 zapraszamy młodzież na msze roratnie, a w soboty o 8. 00 Roraty z kazaniem dla dorosłych parafian.
 4. W poniedziałek 4. 12 przypada wspomnienie św. Barbary –  Święto Górników. Mszę św. w intencji górników, emerytów górniczych i ich rodzin odprawimy o godz. 9. 00. Po mszy barbórkowej księża i Parafialna Rada Duszpasterska zapraszają górników na spotkanie – niespodziankę do Salki św. Jacka.
 5. W czwartek o 16. 45 spotkanie Dzieci Maryi, a w sobotę o godz. 10. 00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych i ministrantów.
 6. W sobotę o godz. 16. 00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.
 7. Od dziś rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce, zamieszczony w Opoce i na stronie parafialnej.
 8. Z tyłu kościoła Dzieci Maryi prowadzą kiermasz z lampionami i kartkami świątecznymi.
 9. Przed kościołem przy grocie Matki Bożej odbywa się kiermasz ze świątecznymi ciastkami, opłatkami na stół wigilijny oraz świecami Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Prowadzi go młodzież przygotowująca się do udziału w ŚDM w 2019 r. Cały dochód z kiermaszu jest przeznaczony na dofinansowanie tego wyjazdu. Szacowany koszt pielgrzymki do Panamy dla 1. osoby to około 7 tyś zł. Prosimy was o wsparcie.
 10. Adwentowy Dzień Skupienia dla nauczycieli będzie w sobotę 9. 12. o godz. 15.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Maksymiliana w Janowie.
 11. We wtorek 12. 12 o godz. 19. 30 nasza parafia organizuje specjalny seans filmu „Sprawa Chrystusa”. Bilety w cenie 11 zł do nabycia w zakrystii.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, nowego num eru Małego Gościa, Opoki i innych czasopism dostępnych na półce z tyłu kościoła.