04.03.2018

 1. Obchodzimy 3. Niedzielę Wielkiego Postu. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii. Przed tygodniem na rzecz remontu kościoła zebraliśmy 9030 zł.
  Serdeczne Bóg zapłać.
 2. Witamy w naszej wspólnocie ks. Tadeusza Legowicza z Ukrainy, który wygłosi dzisiejszą homilię i poprosi o wsparcie budowy nowego kościoła we Lwowie.
 3. Zapraszamy dziś o godz. 19. 00 do naszego kościoła na kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary. Temat: „Co nas oddziela od Boga”.
 4. W czwartek o godz. 18. 00 msza szkolna z udziałem dzieci. Informujemy, że Szkolne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w terminie 12 – 14. 03.
 5. W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w tradycyjnych nabożeństwach:
  – Droga Krzyżowa z udziałem dzieci w czwartki o 17. 30
  – Droga Krzyżowa dla wszystkich parafian w piątki o 17. 15
  Zalecki za zmarłych do Drogi Krzyżowej można składać w zakrystii.
  – Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17. 15
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Sylwester Maćkiewicz ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów NMP. Plan Rekolekcji jest zamieszczony w gablotce, w Opoce oraz na stronie internetowej parafii.
 7. Już dziś informujemy, że trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w Mysłowicach, która odbędzie się dnia 16. 03. Do wyboru są dwie trasy: Trasa św. Jana Chrzciciela
  (43 km), prowadząca przez wszystkie parafie naszego Dekanatu i Trasa Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda (32 km). Rozpoczynamy o godz. 20.00 Mszą Świętą w Kościele Ścięcia św. Jana Chrzciciela na Bończyku.
 8. Z tyłu kościoła Dzieci Maryi prowadzą kiermasz z kartkami świątecznymi.