13.01.2019

1. Obchodzimy dziś Święto Chrztu Pańskiego, gdy wspominamy chrzest Jezusa w Jordanie, który zapowiada ustanowienie sakramentu chrztu św. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezji, a konkretnie na funkcjonowanie instytucji zaangażowanych w apostolstwo słowa np. Radio eM. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

2. W czwartek 17. 01 przypada kolejny dzień poświęcony św. Jackowi. Nabożeństwo ku czci naszego patrona z ucałowaniem relikwii odprawimy po mszy porannej. Dziś po Mszy św. z tyłu kościoła u ministranta ubranego w strój naszego patrona można wpisać intencje modlitewne przez wstawiennictwo św. Jacka.

3. W dniach od 18 – 25. 01. obchodzić będziemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy wszystkich wiernych do modlitwy w tej intencji.

4. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie rodzin. Plan kolędy jest zamieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii. Istnieje możliwość zamówienia kolędy dodatkowej na piątek 18. 01. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii. Przypominamy, że do piątku Msze św. są odprawiane tylko rano o godz. 8. 00.

5. W piątek 18. 01. grupa młodzieży wraz z ks. Sebastianem wyrusza na ŚDM do Panamy. Pielgrzymi spotykają się na mszy w nocy z czwartku na piątek o godz. 2. 00, po której autokarem wyruszą na lotnisko do Krakowa, skąd udają się do Frankfurt, a tam przesiądą się na samolot do Panamy. Wszystkich chętnych pragnących pożegnać Pielgrzymów zapraszamy na nocną eucharystię. Pielgrzymi powrócą 31. 01.

6. W sobotę o 16. 00 cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

7. Uczelnie województwa śląskiego, Miasto Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapraszają na trzecią edycję Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. To największe na południu Polski wydarzenie popularyzujące naukę. W Centrum Kongresowym w Katowicach na publiczność festiwalową będzie czekać ponad 130 stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów i warsztatów, wystawy i występy artystyczne oraz strefy specjalne: kosmiczna, e-sportu, dziecka i strefa OFF Science (w której odbędzie się Przegląd Garażowych Wynalazków). W festiwalu weźmie udział kilkudziesięciu gości specjalnych, na czele z astronautką NASA Nicole Stott. Śląski Festiwal Nauki odbędzie się w niedzielę 13. 01 i w poniedziałek 14. 01. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.