14.07.2019

  1. Obchodzimy dziś 15. Niedzielę zwykłą. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Kopertowa kolekta specjalna przyszłej niedzieli na potrzeby przebudowy naszego kościoła. Za wszystkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. W środę 17. 07 przypada kolejny dzień poświęcony św. Jackowi. Nabożeństwo ku jego czci odprawimy po mszy porannej sprawowanej w intencji darczyńców przebudowy naszego kościoła. Dziś po Mszy św. można podejść do ministranta stojącego z tyłu kościoła w stroju naszego patrona i na kartce wpisać intencje modlitewne przez wstawiennictwo św. Jacka.

 

  1. W sobotę od 16. 00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

 

  1. Od lipca obowiązuje wakacyjny plan Mszy św. Będą one odprawiane w tygodniu o godz. 18. 00, a w środy o godz. 8. 00. W sobotę msza będzie o 17. 00, a w niedziele o 8. 00, 10. 00 i 18. 00.

 

  1. W okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna w środy od 8. 30 do 9. 30 oraz w poniedziałki i czwartki od 16. 30 do 17. 30.

 

  1. Z powodu braku kapłanów decyzją Kurii Archidiecezjalnej od września nie będzie w naszej parafii wikarego. W związku z tym ulegnie reorganizacji plan odprawiania Mszy św. w naszym kościele. Msze w tygodniu będą odprawiane podobnie jak w wakacje, a w niedzielę bez zmian. Przyjęte intencje będą odprawiane w koncelebrze. W razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt z kancelarią lub telefonicznie. O innych zmianach będziemy informować na bieżąco.

 

  1. W dniach 27 – 29. 09. parafia organizuje dla wszystkich chętnych przełożoną z maja wycieczkę – pielgrzymkę do Lwowa na Ukrainie. Wymagane jest posiadanie paszportu. Koszt 480 zł. Zapisy w zakrystii lub u ks. Proboszcza.

 

  1. Rozpoczął się okres wakacyji. W tym czasie zachęcamy do czytania literatury i prasy katolickiej. Nasz Gość Niedzielny i inne czasopisma są do nabycia na półce z tyłu kościoła.