28.04.2019

  1. Dziś 2. Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia, który ma pobudzić nas do większego wysiłku na rzecz pomocy charytatywnym dziełom Kościoła. Dzisiejsza Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Archidiecezjalnej Caritas. Kolekta przyszłej niedzieli na WŚSD w Katowicach.

 

  1. Dziś wieczorem o godz. 19. 00 zapraszamy na kolejną modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę Ziarno Gorczycy.

 

  1. We wtorek przypada Święto św. Józefa Rzemieślnika. Wszystkich parafian, a szczególnie przedsiębiorców i rzemieślników, zapraszamy na mszę o godz. 8. 00. Po mszy tradycyjne spotkanie z rzemieślnikami i przedsiębiorcami w salce św. Jacka.

 

  1. W środę rozpoczynamy maryjny miesiąc maj. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie pół godziny przed mszą wieczorną.

 

  1. W tym tygodniu wypada pierwszy tydzień miesiąca:

– w czwartek po mszy porannej modlić się będziemy w intencji powołań do służby Bożej

– w piątek po mszy porannej krótkie nabożeństwo do NSPJ

– w sobotę od godz. 9. 00 odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych i starszych parafian. Prosimy ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

 

  1. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele będziemy sprawować w porządku niedzielnym. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W sobotę od 16. 00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi.

 

  1. Za tydzień Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

 

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej na półce z tyłu kościoła.

 

  1. W niedzielę 9. 06. odbędzie się kolejny Parafialny Festyn Rodzinny „Hej – rodzina jest OK”, organizowany we współpracy z Radami dzielnic Morgi i Larysz. W programie przewidziano: rozgrywki sportowe, występy dzieci i młodzieży, konkursy, koncerty, licytacje i inne atrakcje. Prosimy utalentowanych cukierników o ofiarowanie ciast do kawiarenki. Do ciasta należy dołączyć nazwisko i nr telefonu. Autor najlepszego wypieku otrzyma pamiątkowy puchar. Jak co roku odbędzie się kiermasz książek „Powieść za złotówkę”. Jeśli posiadamy zbędne przeczytane powieści, można je przynieść na probostwo lub do kancelarii. Dzieci i młodzież zapraszamy do zaprezentowania się w konkursie „Mini mam talent”. Na laureatów czekają nagrody. Zapisy u katechetów lub bezpośrednio u księży do końca maja. Gdyby ktoś z parafian zechciał wesprzeć nasz festyn finansowo lub fantami do zabawy loteryjnej prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub członkami Rady Parafialnej. Gościem muzycznymi festynu będzie „Happy Big Band” oraz Egzotyczny Kwintet.